122 göst.
Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde (11 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Arkadaşlar merhaba. Bebegim 44 günlük oldu gelişimi iyi ancak emzirmeyi doğru mu yapıyorum bilmiyorum. Doktorum onar dakika iki memeyi de ver dedi toplam yirmi dakika. Ama on dakika bir memeyi verince sonra memeyi sıktığımda hala süt geliyor. Bebegin tamamen boşaltması mümkün mü? Bir de bebeğim on dakika hep aktif emmiyor. Yedi sekiz kere çekip biraz dinleniyor. Bıraksam bir memede bir saat bile kalır. Az mı emziriyorum sizce? Siz nasıl yapıyorsunuz? O emerken çekip diğerine geçirmem doğru mu?

5 Cevaplar

0 oy
(637 puan) tarafından
Ben kendi bırakana kadar bekledim hiç süre falan tutmadım. Emer doyunca kendi bırakırdı. 
(11 puan) tarafından
+1
Ikisinide mı veriyosunuz peki. Ikisinide mı istediğinde bıraktı hep bebeginiz
(637 puan) tarafından
Birini verdim. Daha sonraki emzirme de diğerini verdim. Evet kendi bıraktı. Halen öyle devam ediyoruz. 4aylık kilo alımı da çok iyi 7800gr
(11 puan) tarafından
+1
Maşallah teşekkür ederim
(637 puan) tarafından
Rica ederim..........
0 oy
(58 puan) tarafından
Merhaba. Bende bu sıkıntıyı yaşadım çünkü doğum yaptığım hastanede dediler ki; iki memeyide emzir 15er dakika. Ama kardeşim hemşire onlar annelere memede süt bitene kadar tavsiye ediyorlarmış sütün son demleri yağlı kısmı sondaymış yani kilo alımı o son sütteymiş. Araştırdım iyice nette ve doktorlara sordum yarısı 15 er dakıka emzır dıyo yarısı tamamen boşalt diyo. Ben başlarda tamamen boşaltım diğer gögsumde cok sut dolarsa sagdım. Sonra duzene girdi zaten. Yani ben tamamen emmesini beklıyorumbiraz karışık oldu ama umarım anlatabılmısımdır. Sevgiler. 
(11 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cevabınız için çok sağ olun anladım evet:)
(58 puan) tarafından
Rica ederim sağlıklı günler:)
0 oy
(59 puan) tarafından
Ilk basta sulu sut gelir. Sutun besleyici ve doyurucu kismi 5-10 dk emzirdikten sonra gelir. Yagli sutu emmek biraz da zormus. Sulu sut gibi dolu dolu gelmezmis. o yuzden yagli kisim gelince bebegin emmesi yavaslarmis. 

Ben her emzirmede bir gogus veriyorum . Kendisi birakana kadar devam ediyorm. Hatta arada birkac kez gaz cikarip tekrar ayni memeyi veriyorum. 

Bazen 1 saat boyunca birakmiyo mesela . O ara bakiyorum emzik emer gibi emiyo. Yutkunmuyo hic. O zaman ben ayiriyorum memeden. 
0 oy
(397 puan) tarafından
Benim bebegim doğduğundan beri tek memeden 6-7 dakika emiyor boşaltıyor memeyi. 4 aylık simdi Kilo alımı da iyi maşallah. Doktor dogru besliyorsun bunun bir standardi yok dedi. Kimi bebek oyle bir çeker ki 5 dakikada bitirir memeyi kimi bebek uzun uzun yavas emer dedi. Emerken cekmeyin ki bitirsin yağlı kismini da icsin. Bazi doktorlar cok genel konuşuyor. Her bebek farkli her kadinin memesinin sut depolamasi farklı. Bebek ne zaman isterse ve birakana kadar vermek lazim. Saate dakikaya takilmamak en iyisi. 
0 oy
(1,598 puan) tarafından
Aynı memeyi nekadar emerse okadar emsin. Ön sütü alıyor kg alması yavaşlar. Son sütü alması gerekiyor. 

İlgili sorular

2 cevap 300 göst.
10, Ekim, 2019 Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde Evladkokusu (96 puan) tarafından soruldu
9 cevap 168 göst.
28, Ekim, 2019 Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde Tubaaaaa (155 puan) tarafından soruldu
1 cevap 35 göst.
25, Aralık, 2019 Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde Bayan Saraç (17 puan) tarafından soruldu
2 cevap 148 göst.
8 cevap 293 göst.
16, Ekim, 2019 Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde Naile (8 puan) tarafından soruldu...