296 göst.
3-6 ay arası bebekler kategorisinde (89 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar ek gıdaya 6.ayda başlamalıyız falan yazacak olanlar için baştan diyorum yormayın kendinizi çünkü Dr tattırmalara başlamamamı söyledi:) 5 aylığız protein alerjisi sebebiyle uzun vadede mama kullanacağız şimdi amacım tattırmak mesela biraz meyve veya sebze belki sebze suyu VS ama acıkınca mama veriyorum ve sonrasında yemiyor sizce karnı açken mi denemeliyim günün hangi saati daha uygun olur? Deneyimleyen varsa yeşillendirirse çok sevinirim teşekkürler :) 
Bebek Ayı 5

5 Cevaplar

0 oy
(908 puan) tarafından
Benim oglum 4.5 aylık 12 gunu kaldı 5 aylik olmasina .yogurt veriyorum. Sebze corbasi yapiyorum pirinc unu nisasta muz eziyorum. Bebe biskuli yogurt veriyorum. Minicik peynir tattırdım.  Patates kabak ispanak  bir tanedd taze fasulye atın kaynasin corba yapin. 
(89 puan) tarafından
Peki acıkınca mı veriyorsunuz yoksa tok olduğu arada mı veriyorsunuz?
(908 puan) tarafından
Acıktıgı saatleri takip ediyorum belli ediyor zaten veriyorum. Tok oldugunda iki kasik aliyor sonra cikarıyor.
(908 puan) tarafından
Ek gıdaya geçisten sonra kakasında degisik koku olabilir. Katı veya sıvı gelebilir. Bazen yesil bazen  kahve bazende krem rengine dönük olabiliyor. 4 5 kere kakasını yapabiliyor bunlar normal ve olağan şeyler.. korkmayın.
(194 puan) tarafından
Pirinç unu ve nişasta  bebeğinizi kof şişirmekten başka işe yaramaz ama. Hele nişasta, bildiğiniz pelte yiyor yani
(89 puan) tarafından
Bugün 1 ölçek mama içine ince bir dilim muz koydum yedirdim saat 2ydi ve sonrasında hiç bir şey yemedi bu onu asla doyurmaz şuan aç aç duruyor ne yaptıysam yemedi sizce niye böyle oldu
0 oy
(1,617 puan) tarafından
Canim ben de bu cuma baslicam tadima insallah. Yanlis hatirlamiyorsam acken vermek gerekiyormus diye okumustum. Bir de oglen saatlerinde verirsen gun icinde tepkisini (rahatsiz oldu mu vs) takip edebilirsin.
(89 puan) tarafından
Evet doğru yaklaşım zaten alerjik olduğumuz için öğlen en doğrusu olur
0 oy
(549 puan) tarafından
Tattıracaksan bir iki çay kaşığını  geçmeden, 3 gün kuralı ile  sebzeden başla. ara öğünlerde  dene. Mama olarak hangi mamayı veriyorsun?
(89 puan) tarafından
Alerjimiz olduğu için Aptamil pregomin as kullanıyoruz
0 oy
tarafından
0 oy
(194 puan) tarafından

Bir ara öğün gibi açlıkla tokluk arasında deneyin ama dediğiniz gibi sadece tadımlık verin alerjiyi tetiklemesin. Normalde ben de 6 ayı bekle derdim ama kızarsınız şimdi :) 

İlgili sorular

5 cevap 594 göst.
14 cevap 286 göst.
6 cevap 433 göst.
15, Kasım, 2019 Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde Def(i)ne (44 puan) tarafından soruldu
...