0 oy
348 göst.
Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde (237 puan) tarafından
Hiç bir yere gitmek istemiyorm sırf bu yüzden çocuklar gelip hemen öpüyor. Sıcak su pamuk ile siliyorm ama içim içimi yiyor sizler böyle durumda ne yapıyorsunuz malum havalar soğuk gribal enfeksiyon yaygın. Okullarda da maske takılmıyor artık.
Bebek Ayı 43 günlük

5 Cevaplar

0 oy
(243 puan) tarafından
7 aylık olcak benim oğlum da öyle bişey diyemiyorum her gelen sevmek istiyo falan korkuyorum inşallah bişey olmaz
(237 puan) tarafından
Büyüklere söylüyorum ama çocklardan bıktım resmen daralıyorum bi iki dakika yanından ayrıldım hemen gelip öpmüşler. Ben kıyıp öpemiyorum çok mu takıyorum anlamadım ki
(243 puan) tarafından
Bu kadar takılma canm çocuk onlarda bişey olmaz sil optuklerinde bişey olmz
(237 puan) tarafından
İnşallah bebeğim bir 5 gün kadar küveze girdi Onun psikolojisini hala atamadım
(260 puan) tarafından
Benim oğlum 28 gün kaldı küvezde küvez kısmına çok takılmayın ömür boyu küvez onun hayatını etkileyip hasta etmeyecek o süreç geçti gitti inşallah. Öpme kısmına gelince öptğrmeyin daha çok küçük güzelce uyarmak ya da yanından ayrılmamak en mantıklısı. Dışarıdakileri geçtim ama benim bir de 5 yaşında kızım var kardeşiyle haliyle yakın temasta geçen hafta büyük ishal olmuştu be hafta kardeşi oldu ondan ona bulaştı yani ne kadar dikkat etseö de hastalık geliyor maalesef.
-Reklam-
0 oy
(841 puan) tarafından
Onceden ariyorum hasta olanlar varsa gitmiyorum yada gelen hasta degilse kabul ediyorum yapacak birsey yok. Kucak olur oynarlar vs ama öpmelerine izin vermiyorum. Bu sekilde onlem almaya calisiyorum.
(237 puan) tarafından
Ben de sırf bu yüzden hiçbir yere gitmiyorum hemen yüzünü silsem mikrop kapar mı
0 oy
(224 puan) tarafından
43 günlük bebekle bu soğukta dışarı çıkıyorsanız iyi cesaret valla biz 27 günlüğüz kendi odası dışında evin tüm odaları buz doğduğu günden beri odasından çıkamadık. Beni de çıkarmıyorlar lohusayım diye burda bildiğin hapis gibi. Annane babaanne ve dedesi dışında da kimse dokunmadı öyle çocuğuma. Onlar dışında da kimseyi yanına yaklaştırmam valla isterlerse laf söylesinler daha çok küçük bebeğim.
(183 puan) tarafından
Post sahibinin degilde sizin yaptiginiz yanlis. Kendiniz hapis gibi diye sikayet ediyorsunuz ama bebeginize ayni seyi yapiyorsunuz. Birakin bu sacma sapan batil inanclari asil temiz havadan mahrum kalmak hastalik sebebi hem sizin icin hem bebek icin
(237 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Dışarı çıkmak isterken apartmanda Komşularımla geliyor bebek görmeye filan gelenler oluyor Onun haricinde dışarı çıkmıyorum.ama sizde lohusalığa pek takılmayın havalar biraz ısınınca bebeğinizi arabasına koyup çıkarın
(224 puan) tarafından
Saçma sapan batıl inanış kısmını anlamadım pardon da dışarısı - 2 derece doktor dedi 25 dereceden aşağı odada bulundurmayın çocuğu diye. Ailem de bundan dolayı hava ısınana kadar bebeğimi odadan dışarı çıkarmıyorlar haklı olarak. Beni lohusayım diye çıkarmıyorlar şikayet ettiğim konu bu beni çıkarmamaları. Ben burda batıl inanç görmüyorum ne alaka yani yorum yapmak için yorum yapmayın lütfen.
0 oy
(1,119 puan) tarafından
Canım sürekli silmek tahriş eder, bence halen salğın hastalığın devam ettiğini ve bebeğin öpülmesi yasak olduğunu hatta başkasının kucana bile vermezdin ben çok küçükken, 25 aylık olduk çok şükür  ama kimse şapur şupurda öpmez alışık olmadığından benim kızım da benim dışımda kimseye öptürtmez kendini, babamız üzülüyor çok bu duruma onada canı isterse öptürür çünkü.
(237 puan) tarafından
Biraz büyük olsa ben de hani o kadar çok Düşünmem de şu an çok küçük kıyamıyorum zaten Gazlı bebek
0 oy
(457 puan) tarafından
Yaa bide 43 günlük yazık ama :( ne düşüncesizler öpenler.. opme beni yazan önlük al tak çocuğa. Doktor kimse öpmesin dedi ben de uyarmayı unutuyorum ondan taktım öpmeyin dersin :):)
(237 puan) tarafından
Haha mantıklı :))
...