62 göst.
12-24 ay arası bebekler kategorisinde (118 puan) tarafından
Mwrhaba arkadaslar benim arkadasimin cocugu var cisini yapabiliyor tovalete fakat kakasini yapmak istemiyor bir yapmis korkmus bez bagla diyormus annesine sizce ne yapmali? Yasayan var mi bu sorunu?

2 Cevaplar

0 oy
(143 puan) tarafından
Yıllar önce yeğenimde yaşamıştık çok korkuyordu kakasından.kesinlikle zorlanmamalı, kızılmamalı. Poposunda çatlak var mı kontrol etmenizde fayda var. Çok zaman alıyor ama oyuna ve ödüle dökmüşlerdi işi. İlk olarak tuvaletin karnı acıktı deyip oyun yapmışlardı. Sonrasında da yanlış hatırlamıyosam tuvaletini yapmayı her denediğinde hem ilgiden şımartıp hem de onun izstediği veya sevsiği birşeyi yapıyolardı.umarım sizin süreç çok daha kolay olur.
(118 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim
(143 puan) tarafından
Rica ederim.hayal güçleri çok geniş oluyor, korkusunun altındaki nesen de bulunmalı.bizimki canının yanacağını ve tuveletin onun poposunu yiyeceğini düşünüyordu. O yüzden karnı acıktı oyununa geçmişlerdi. İnşallah kısa sürede atlatılır.
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Evet bebekler çişini ilk başta tuvalete rahat yapabiliyorlar ama kakasini kendinden kopan giden bir parça olarak gördüğü için korkuyorlar annesi ona güzel bor dille anlatarak yaptirsin bir süre sinra alışır oyuna felan cevirsin ben bu u ilk okuduğumda çok gülmüştüm sapsiklere 
(118 puan) tarafından
:)) tesekkur ederim

İlgili sorular

2 cevap 22 göst.
1 saat önce 6-12 ay arası bebekler kategorisinde sinemiss (17 puan) tarafından soruldu
6 cevap 212 göst.
3, Aralık, 2019 Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde Kumsal'ın annesiii (185 puan) tarafından soruldu
7 cevap 19,359 göst.
4, Ocak, 2019 Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde Çiko (201 puan) tarafından soruldu
...