184 göst.
Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde (22 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Merhaba bayanlar bebeğim şuan ikibuçuk aylik. Ve amip olmus. Bana suyu kaynat iç diyorlar ama bende degil de bebeğimde amip var. Sizce neden oluyor. Ve hastaneye gittim flagyl verdi doktoru.  Kullanan var mı kac günde iyileşti bebeğiniz??? 

Karin ağrısı oluyor sürekli ve geceden bu yana 6 defa ishal seklinde kakasini yaptı. Sizce bu normal mi ? Yada kakasini surekli yapması iyi birsey mi ? Bagirsaklarindaki mikrobu mu atıyor acaba. 

3 Cevaplar

0 oy
(74 puan) tarafından
Canım benim bebegimin başına  geldi kaka mukuslu yeşildi tahlil verdik amip cıktı ama ben başka doktora gitmiştim sonra kendi doktorumuza telefonla ulaştım bana ateş ve kusma olmadığı sürece flagly vermememi söyledi amip güle oynaya olmaz çok ağır bi hastalıktır dedi. Sonuç olarak ben onu dinlemedim ilacı verdim ve bana çok kizdi 10 gün kullanmıştım 
(22 puan) tarafından
Evet bebegimin ateşi var ve kustuğu için götürmüştüm hastaneye kakasini yaptı orda yeşil olduğunu farkedince doktoruna ben söyledim tahlil alırmısınız diye. Ve amip olduğunu söyledi tehlil sonuçlarına göre . Kışlasından birgün oncede karma ve verem aşıları vurulmuştu şuan çok halsiz mızmızlanıyor surekli. Ne yapmamı onerirsiniz
(74 puan) tarafından
Bence ilacını düzenli vermelisin ben  3 kez vermiştim günde saati saatine uyusa bile verdim. Ve temizliğe dikkat etmek lazım benim bebeğimin amipli biri altını değiştirdiği icin öyle.oldu. Ben her alt değiştirmeden önce sonra sürekli elimi yıkadım bebeğimi sildim durdum çok geçmiş olsun
(22 puan) tarafından
Sağol canım. Aynen saati saatine veriyorum ilaçlarını. Bebeğin tam olarak kac günde atlattı  amipi
(74 puan) tarafından
Canım 3.4 güne kaka düzelmişti ama 10 gün kullan demişti doktor
(22 puan) tarafından
Hmm tamam canım sağol.  Şuan gaviscon infant veriyorum rahatlatmak için.
(93 puan) tarafından
Canım bizde de çıkmıştı 6-7 kere yeşil kaka yapıyordu günde. Ama ateşi yoktu tahlil verdik amip çıktı. Flagy yazdı doktor. Ateşi olmadığı için ben vermedim. Sonra kendi kendine geçti. Ağır bir ilaç canim. Tahlili tekrarlayin başka bir hastanede. Bebeginiz çok küçük boşuna ilaç kullanmayın. Ateşi varsa kullanın ama.
(22 puan) tarafından
Canım zaten 2 aylik şuan 2 aydır hastaneden eve gelemiyoruz sürekli hastalanıyor hava şartlarından dolayı. Yani surekli ilaç kullanıyoruz. Ateşi de şu şekilde, aşılarını vurdurdum 2 gun once verem ve karma aşıları bilirsiniz ateş falan yapıyor o aşılar.  Ve kusma oluştu o yuzden goturdum hastaneye amip olduğunu öğrendik. Kusma ve ateş vardi yani. Ama bu amip yüzünden mi aşılar mi çözemiyoruz tabi. Etkisi olduğunu biliyoruz. O yuzden ilacı doktor 7 gun kullanmamı söyledi. Ateşi 38.7 ye kadar cikti .
0 oy
(155 puan) tarafından
İshal diyosun çocuğa şu vermeyi sakin ihmal etme 
(22 puan) tarafından
Evet dün başladı ishali bugun su vermeye başladım doktoru verme diyordu ama veriyorum su kaybı olacağından dolayı. B7gun doktor da ver dedi.
0 oy
(7 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım
(22 puan) tarafından
Sağol canım.

İlgili sorular

1 cevap 131 göst.
23, Aralık, 2019 3-6 ay arası bebekler kategorisinde Demetantalya (74 puan) tarafından soruldu
5 cevap 302 göst.
2, Şubat, 2 3-6 ay arası bebekler kategorisinde Frdgl (1 puan) tarafından soruldu
12 cevap 471 göst.
21, Kasım, 2019 Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde Müberra (176 puan) tarafından soruldu
...