196 göst.
Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde (1 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bebeğim üç günlük ilk gün çişini gayet iyi yaptı dün sabah çişli bezi değiştim fakat dün sabahtan beri çiş yapmadı doktor normal diyor aklımda takılmıyor değil çok ta güzel emiyor böyle bir sıkıntı yaşayan oldumu acaba? 
Bebek Ayı Yeni doğan

9 Cevaplar

+1 oy
(800 puan) tarafından
Doydugundan emin ol kaka neyse de çiş muhakkak yapması lazım.  Ya da terliyor mu vücudundaki suyu bu şekilde de atabilir 
0 oy
(96 puan) tarafından
Canım bizdede o skinti vardı ya vücudu susuz kalmis yada yeteri kadat beslenemiyor emziriyomusun sık sık emzir daha yeni doğmuş yavrum şu ihtiyacını gidermiş yada bir çay kaşığı kaynamış ılımış şu ver ben veriyordum havalar çok sıcak olunca sağlık odağındaki hemşire havalar sıcak bi çay kaşığı ver günde bi kere iki buçuk aylık ben doğduğunda da veriyordum  
0 oy
(763 puan) tarafından
doktor nasıl normal dedi ya???? yenidoganin doydugu cis agirligina gore söylenir.
0 oy
(107 puan) tarafından
Dün sabahtan beri çiş yapmamış nesi normal yahu? 24 saatte bir kez çiş yapmış..İdrar yolları enfeksiyon yapar dikkat et vücudu susuz kalmasın..

Gündüz 2 saatte bir, gece 3_4 saatte bir mutlaka uyandırıp emzirin..Kendi istiyorsa yarım saatte bir bile emzirin..

Doyduğunu bez sayısından anlayacaksınız..Bol bol emzirin ve kendi beslenmenize de dikkat edin, kaliteli beslenin..Siz ne kadar iyi beslenirseniz sütünüzde o kadar kaliteli olur, bu da bebeğinizin iyi kilo almasını sağlar..Sadece yavan su içmekle kaliteli süt olmaz bunu da belirteyim..
0 oy
(403 puan) tarafından
Normal deil kaka sayisina gore deilde ciş sayisi dha onemli 
0 oy
(2,993 puan) tarafından
Çiş yapmazsa doymaz derler ama doktor da normal demis vardır bir bildiği 
0 oy
(282 puan) tarafından
Doktor normal mi dedi? Bu normal bir durum degil. Bebeginiz doyuyorsa çiş yapar. Nereye gidecek onca süt? Cok terliyor mu?
0 oy
(351 puan) tarafından
Normal değil asla benim bebeğim 3 günlüktü çiş yapmıyor diye aile hekimine götürdük normal dedi. Ertesi gün bezinde pembelik vardı çocuk doktoruna götürdük susuz kalmış beslenememiş meğer. Ben de emip uyuyor sütüm var diyorum meğer bebek emememiş. 3 gece hastanede kaldık. Sana tavsiyem sütünü sağ çay kaşığıyla ver bir dene bakalım çiş yapacak mi.
0 oy
(118 puan) tarafından
Her bebek farklidir illa sürekli kaka yapacak diye bişey yok küçük çişini yapıyorsa sorun yok
...