315 göst.
Doğum Sonrası Anne kategorisinde (26 puan) tarafından
Daha 27 günlük bebeğim 
Reklam


13 Cevaplar

0 oy
(162 puan) tarafından
Sıcak bir duş al iyice masaj yap goguslerine ve bol bol su iç canım her aklına geldiginde ic Sürekli emzir bebeğini o çektikçe süt kanalların iyice açılır inşallah 
Reklam


+1 oy
(184 puan) tarafından
Ilk hafta benimde gelmedi hem sezeryanluydim hem bebeğe alışamadım çevrenin laflarından bıkmıştım artık düş al masaj yap emzir ac bu çocuk diye diye kafayı yemek üzereydim sonra pompa aldım sıktım göğüslerimi gelmeye başladı sonra 10 dakika da bir emzirdim mama günde iki kere vermeye başladım su içtim 3 litre günde çok faydaisni gördüm ve tahinli helva yedim acayip ise yaradı mamayı da bıraktım şuan çok rahatım canım sık sık emzir gerçekten bebek ezikte geliyor
0 oy
(1,902 puan) tarafından
Canım stres yapma stres yapınca daha çok azalıyor 
0 oy
(39 puan) tarafından

İnciri kaynat suyunu iç sıcak sıcak tanelerini de ye inşallah gelir bi de bi tarif daha var resmini ekleyeyim

image

(3 puan) tarafından
Canim evde pekmez yok bal veya recel olurmu mayali tarif icin
(39 puan) tarafından
Canım pekmez daha etkili olur marketten aldım ben de
0 oy
(208 puan) tarafından
En çok sütü artıran şey sık emzirmek. Faydasını gördüğüm, sütümü artıran şeyleri yazıyorum; bebeğim bir memeyi emip uyuduysa diğer memeyi pompayla sağmak ( süt üretimi beyinle çok alakali, beyne daha çok süte ihtiyaç var mesaji giderse daha çok süt üretilir), tahin helvası, taze beyaz üzüm, dut kurusu, kuru incir, rezene çayı, en az 2 litre su, patates, sıcak duş veya emzirmeden önce sıcak kompres, zeytinyağı ile masaj ve uyku. Aklıma gelenler bunlar. Bir de akşamları papatya çayı iç strese iyi gelir rahatlarsin, haliyle bebeğin de rahatlar.
0 oy
(227 puan) tarafından
Stres yapmayın, sık sık emzirin yada sağın. Sıcak duş  iyi geliyor. Ben lactamil  çaylarından içiyorum onlarda güzel süt yapıyor.
0 oy
(86 puan) tarafından
sık sık emzirmelisin , su komposto iç ve lactamil çayı var tavsiye ederim . Sütün yetmiyorsa aptamil 1 numara verebilirsin 
0 oy
(26 puan) tarafından
lactamil sütlü içeceğini kullandınız mı hiç? bana onun çok faydası olmuştu
0 oy
(68 puan) tarafından
Rezene tokumu al demle iç canım 10 numara bir şey. Bana çooook iyi geldi içer içmez 5 dkk sonra göğüslerim süt doluyor. Bebeğinin gazı varsa ona da iyi geliyor senin sütünden geçip.
0 oy
(201 puan) tarafından
Canım damla banada tek başına fayda etmedi. Humana çayı aldım günde 3 veya 4 öğün içiyordum inan okadar fayda ettiki bebeğim 5 günde 200 gram almaya başladı. Şu sıralarda aşure yiyorum oğlum göğüslerimi boşaltamıyor. Okadar doluyor yani. Gaz filan olcak diye düşünme sakın. Hemen aşure yapın. Hem sütü artırıyor maşallah. Hemde içindeki vitaminler kaliteli hale getiriyor. Ben yememe içmeme dikkat etmezdim gaz olmadı bebeğimin. Üşütmeden dolayı gazlandığını düşünüyorum ya. 
0 oy
(49 puan) tarafından

Maltana iç bana çok etkisi oluyor 

image


0 oy
(169 puan) tarafından
Incir kürü tavsiye ederim. Boyutlarina gore kucukse  6-7 tane buyukse 3-4 tane inciri dorde bolup 2.5 su bardagi suda 5 dk kaynatiyoruz. Ilidiktan sonra sabah aksam ikiye bolup iciyoruz. Gun icerisinde de bol su. Hemen sutunuz gelecektir.
0 oy
(128 puan) tarafından
lactamil çaydan için bana iyi gelmişti
Reklam


İlgili sorular

14 cevap 118 göst.
2 gün önce Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde Semra kurt (22 puan) tarafından soruldu
5 cevap 137 göst.
29, Ekim, 29 Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde Sümeyra MAZAK (14 puan) tarafından soruldu
1 cevap 94 göst.
25, Eylül, 25 Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde Kardelen.kardi (42 puan) tarafından soruldu
1 cevap 15 göst.
15, Ekim, 15 3-6 ay arası bebekler kategorisinde boncuk (46 puan) tarafından soruldu
-Reklam-

...