Reklam


4 Cevaplar

+1 oy
(339 puan) tarafından
Uzun güzel bir yazı. Sütte sıkıntı çekiyordum, hepsini okuyamadm ama bakacağım teşekkürler. 
Reklam


+2 oy
(335 puan) tarafından
Sadece mama reklamları özendirici değil etrafimizda "sutun az bebegin ac mama ver" diyen super bilgili mama reklamcıları yüzünden de bi çok anne cocugum ac endisesiyle doktora danışmadan mamaya başlıyor haliyle sutu gitgide azaliyor en çok buna üzülüyorum. Saglik sorunu nedeniyle mama vermek zorunda kalan  emziremedigi icin uzulen anneleri ayri tutarak soyluyorum.ben her duydugumu her arastirdigimi denedim sut artirici damla bol su malt icecek yeşillik sagma...yeri geldi saat basi bile emzirdim ama iyiki doktoruna sormadan mamaya baslamamisim gelisimi gayet iyi. Doktor takviye olarak verirse o baska.her memeli canli kendi yavrusuna ozel sut uretiyor ve anne sutu tam anlamiyla taklit edilemiyor bir damla anne sutu antikorlarla doluyken bir damla mamada 2/3 antikor varmış yani bir damlasi bile bebeginizin bagisiklik sistemi icin cok kiymetli. 
(138 puan) tarafından
Kesinlikle cok dogru
+1 oy
(21 puan) tarafından
çok güzel ve aydınlatıcı bir yazı . çevremden çok gördüm bende sütüm yetmiyor deyip de kendi kafasına göre mamaya başlayan. bunda insanların baskısı da malesef olumsuz oluyor. önüne gelen emiyor mu sütün yetiyor mu sütün yaramıyor galiba diye lohusa annenin psikolojisini bozuyorlar. annenin de yazık tek derdi "bebeğim doysun yeterince kilo alsin" olunca çevrenin dedikleriyle strese giriyor ve olan sütü  de kesilip gidiyo
0 oy
(81 puan) tarafından
Bu yöntemi ben ilk doğum yaptığımda uyguladılar hastanede. 3 4 gün sütüm gelmedi, eve çıkınca da biz evde uyguladık. Bebek memeden kopmuyor ve sütün gelmesi için çok faydalı. 
(138 puan) tarafından
Faydasi oldu mu gercekten peki 2 3. Aydada faydasi olur mu ki
(81 puan) tarafından
Denemeye değer bence. Ben faydasını gördüm gerçekten. Eğer o 3 4 gün sütüm yok diye manayı biberonla verseydim belki bebeğim hiç emmeyecekti beni ve sütüm hiç gelmeyecekti.
Reklam


İlgili sorular

15 cevap 659 göst.
29, Aralık, 2018 Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde Tuğra Berk'in Annesi (481 puan) tarafından soruldu
1 cevap 217 göst.
14, Haziran, 14 36-48 ay arası bebekler kategorisinde Roseness (10 puan) tarafından soruldu
7 cevap 184 göst.
3, Nisan, 3 Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde Harikabebek (98 puan) tarafından soruldu
4 cevap 165 göst.
4 gün önce Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde yusufErdem (5 puan) tarafından soruldu
-Reklam-

...