0 oy
547 göst.
6-12 ay arası bebekler kategorisinde (41 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Bebeğim 9,5 aylık henüz hiç dişi çıkmadı.. 4gündür 38 derece ateşi var calpol işe yaramıyor.. Doktorumuz altıncı hastalık olur dedi ama vücudunda herhangi bir leke cıkmadı.. 4 gündür kuru ateş çok huysuz kucağımdan inmiyor ve sadece emmek istiyor artık diş çıkardığı kanaatindeyim.. Fakat daha ne kadar sürer bu ateş ve halsizlik durumu elimden birşey de gelmiyor :(

3 Cevaplar

0 oy
(106 puan) tarafından
Benimkinin 1 gece atesi surdu sabaha kadar 38 di. Calpol verdim hep canim. Ama huzursuzlugu istahsizligi ve kusmasi 1 hafta sürdü disi patladi 2 gundur iyi :) bizde 9 bucuk ayligiz bu arada.
(41 puan) tarafından
Cok sevindim.. Bizimkide patlatıp rahatlasaydı bi :( inanın napacağımı şaşırdım gece sürekli uyanıyor gündüz uykusu yok.. Hiçbir şey i yoktu bi anda ateşle başladı sürekli mızmız çok canımı sıktı bu durum :(
(106 puan) tarafından
Aynen canim surekli mizmizdi hicbiseyle mutlu olmuyordu yaa 9 ay bi yana o bi hafta bi yana :( o dereceydi ama duzeldi sukur. Sizin de gececektir en kisa zamanda.
(41 puan) tarafından
İnşallahh canım
-Reklam-
0 oy
(6,550 puan) tarafından
9 aylığız 5 ve 6 dişlerimiz geliyor 2 gündür ateşimiz var çıkmadı bi türlü calpol düşürmeyince ne yapıyosun
(41 puan) tarafından
Yaa kıyamam canım altıncı hastalık olmuş bebişlerimiz.. Bir şey yapmana gerek yok artık 3-4 gün içinde kendiliğinden geçiyormuş tedavisi yokmuş Allahtan ateşleri geçti ya çok geçmiş olsun bizim döküntü de 2.günümüz zamanla artıyor kırmızılıklar endişe etme
(6,550 puan) tarafından
Sırt karın ve ense kısmında var sizin ilk nerde oldu aynen ateş geçti ya çok şükür
(41 puan) tarafından
Aynen bizimde oralarda bir de yüzünde ve kollarında da cıktı
(1,259 puan) tarafından
Cok pardon ama altıncı hadtalık dediginiz ne ne oluyor benim oglumda dokuz bucuk aylık ondan sordum
(6,550 puan) tarafından
Önce yüksek ateşle kendini gösterir canım günlerce sürebilir bazen ateş düşürücü de düşürmüyor 40 dereceye çıkabiliyor ateşi biz hafif atlattık 1 hafta sürdü arkadaşımın bebeği 20 günü bulmuş toparlaması. Bizim 2 gün ateşimiz oldu 4.gün deride döküntü oluştu.
0 oy
Profil image (529 puan) tarafından
Adaşım merhaba :) canım diş olabilir fakat doktorum diş, 39u bulan ateş pek yapmaz ve birkaç günden fazla da sürmez demişti. Kaça kadar çıktı bebişin ateşi? Bir de yine bizim doktorumuz 38i geçince calpol, 39u bulunca paronax fitil öneriyor. Biz fitil hiç kullanmadık ama evde bulunsun diye yazmıştı. Benim kızım da 9 aylık, 8 dişi var. Her diş dönemi aynıyız, 38.5 civarı 3 gün ateşli, en az 2 hafta mızmız uykusuz, gece yarım saat arayla uyanmalı, bol salyalı, iştahsız..
(41 puan) tarafından
Merhaba canım en fazla 38 oldu 4 gün sürdü.. Ama meğer diş değilmiş altıncı hastalık olmuş yavrum.. Diş zannettik.. Döküntü oldu vücudunda dişlerden ses seda yok henüz..
Profil image (529 puan) tarafından
Hmm döküntü olduysa 6. Hastalık akla geliyor tabi, Rabbim şifa versin bebişine
(41 puan) tarafından
Allah razı olsun teşekkür ederim

İlgili bir soru bulunamadı

...