32,904 göst.
Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde (198 puan) tarafından

Hanımlar bebegim her emmesinde kaka yapıyor günde 7 kez falan. Bez yetistiremiyoruz daha önce böyle değildi yaklaşık beş gündür böyle . Bu normal mi sizde de böyle mi ?

8 Cevaplar

0 oy
(24 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Benim bebeğimde 2 aylık doğduğundan beri hemen hemen iki emmeye bir yapar. Bazen her emmede yapar. Günde 5 6 kez değiştiriyorum

(198 puan) tarafından
Benimki de öyle ışte dediğin gibi iki emmeye bir yapiyor bide suratıma bakıp gülüyor :) normal o zaman bu aydaki bebeklerde bide doktora soracam program yaptım şimdi bakalim perşembeye kadar takip edicem
(24 puan) tarafından
Aynen canım bna normal geliyo çok araştırmadın ama :) bnmki de önce gözlerini kocaman açar dudaklarını yuvarlar yaptıktan sonra da güler :) çok tatlı oluyo ya hemen emdikten sonra kucağımda yapıyo benm çok hoşuma gidiyo :)
(198 puan) tarafından
Valla benimde hoşuma gidiyor :) hele bide altını açtığımda dünyalar onun oluyor :)
0 oy
(230 puan) tarafından

Normal mi bilmiyorum benimde iki aylık kızım var 3 4 günde yapio kakasını  5 güne kadr normalmiş anne sütü aldı için   seninki önceden öyle değilmiş ya acaba ishal olmuş olablrmi canm 

(198 puan) tarafından
Sulu sulu değil ama ishal olduğunu sanmıyorum karnindan sesler de gelmiyor morali güzel ama ne zaman yese yapiyor kilo alamaz ki öyle . Perşembe günü 2. Ay asimiz var bakalim doktor ne diyecek. Sizinki kabiz olabilir mi?
(230 puan) tarafından
Sırf anne sütü alan bebeklerde 5 gün normalmiş sütüm yarıyor dmekmis  canım sağlık ocağında öle dediler  bazen 2 günde bir bazen 4 günde bir yapiyr   çocuk doktoruna da soledim  sorun değil dedi  sor tabi için rahat eder her çocuk  bir değil sonuçta benm.böle. normaldir senin öle normaldir belkide  bilemeyz
(198 puan) tarafından
Ah canım seninki ne guzel az bez kullanıyor biz bez yetistiremiyoruz :) allahım sağlık versin bebislerimize
(230 puan) tarafından
Amin cümlemizinkine insaalllah
(38 puan) tarafından
Benim oglum da 2.5 aylik au an 2-3 gunde bir yapar, bazen ard arda hergun yapar. Kabiz degil yaparken normal yumusak kaka yapiyor ama hergun yapsa daha rahatlar gibime geliyor, saglik ocaginda zeytinyagi icir demislerdi, bazen 1 kasik veriyorum.
0 oy
(122 puan) tarafından
Valla bilmiyorum canım. Biraz fazla yapiyo sanki. Anne sütünün sindirimi daha kolay ama bukadar fazla sanki. Benim kızım 4 aylık. Hem anne sütü aliyo hemde mama yiyo 24 saatte bir yapar. Bazende 2 günü buluyo.
(198 puan) tarafından
O aylarda oyle olmasi normal 1-2 aylıkken daha cok yaparlarmis da benim kizim boyle yapmazdi yani bu aralar fazla yapıyor bende korkuyorum boyle yaparsa kilo alamaz diye .
0 oy
(162 puan) tarafından

cikoo buralardasin :) icin rahat etmiyisa persembe gunu sor bncede.bizimde sali gunu vR asimiz 

(198 puan) tarafından
Evet canim buralardayim ama bebegimle ugrasmaktan progma girmeyi birak lavaboya bile girmeye bile vaktim olmuyor temizlik yemek yapmak ahh ahh hamileyken böyle değildi valla bizi esir aldı bebislerimiz ama o kadar güzel bi duygu ki değer yani :) amaaannn işlerde bekleyiversin :)
(162 puan) tarafından
Aynen canım işler beklesin sen bebeğim Ne ilgilen Ben de senin gibiyim Vallahi şu an emzirirken yazdırıyorum Düşün yani Allah onların canını sağ etsin de gerisi önemli değil
0 oy
(344 puan) tarafından

Çok emiyodur canım. Benim kızım da öyleydi. Doktora dedim hep emmek istiyo diye. Kaka, kusma, hıçkırık peş peşe geliyodu.  Doktor 2 saatte bir 15-20 dk yı geçmesin dedi. Düzeldi sonra. 

(198 puan) tarafından
Yok canim benimki duzenli emiyor doydu mu diliyle itiyor . Bakalim perşembe günü 2. Ay asimiz var kilosuna falan bakicam almışsa kakasida normaldir o zaman.
(344 puan) tarafından
Aynen. İyildir canım sen içini rahat tut. Her bebeğin bünyesi farklı sonuçta
0 oy
(197 puan) tarafından

Bizde ilk ay oluyodu öle her emmede kakasını yapiyodu ishal değildi ama devamlı 7-8kez oluyodu günde. ilk ay kontrolümüzde sadece 500gr alabilmişti bebeğim 40nda tekrar gittim kontrole yine az almıştı ek mamaya başladım şimdi günde 1 kez yapiyo ama kilo almaya başladı şükür 

0 oy
(535 puan) tarafından

Normal olani bu aslinda ama gun asiri yaparsa yada 3 gunde bir yaparsada normal 

0 oy
(1 puan) tarafından
Merhabalar üzerinden zaman geçti ama sormak istedim. Benim kızımda 2 aylık oldu ve dünden beri her emmesinde kaka yapıyor. Doktor size ne dedi acaba?

İlgili sorular

2 cevap 314 göst.
27, Mayıs, 27 Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde blue (246 puan) tarafından soruldu
2 cevap 122 göst.
20, Temmuz, 20 Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde tubiş (184 puan) tarafından soruldu
4 cevap 134 göst.
8, Temmuz, 8 3-6 ay arası bebekler kategorisinde Baharbasaran (30 puan) tarafından soruldu
...