+1 oy
303 göst.
Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde (152 puan) tarafından
Kızlar 19 günlük bebeğim, ve devamlı emmek istiyor, memede uyuyor yatağa yatırıyoruz hemen uyanıyor, sil baştan tekrar.. 

Sütüm gayet iyi geliyor kilo alımı da iyi

Ama bir bebek 3 4 saat emer mi ya. 

Tuvalete dahi gidemiyorum. Normal mi bu durum deneyimli anneler?

(gün içinde memeden ayırınca ağlıyor onun haricinde iyi) 

12 Cevaplar

+1 oy
(377 puan) tarafından
Benim de bebeğim öyle. 24 günlük oldu hala aynı. 

Memeden aldıktan sonra emzik veriyorum dalana kadar. O zaman rahatlık oluyor uyuyor.
-Reklam-
+1 oy
Profil image (389 puan) tarafından
Kucağında kendini güvende hissediyor annesi senden başka kimseyi tanımıyor ki benim bebeğim de aynı yarın 1 aylık olucak 1 saatte 4 kere emzirdigim oluyor zamanla duzelicek :)
+1 oy
(466 puan) tarafından
Devamlı kokunu istiyor ..doyurduktan sonra uyurken üzerinizdeki kıyafeti koyun yanına kokunuzu alsn daha rahat uyur..
+1 oy
Profil image (149 puan) tarafından
Zamanla geçiyo merak etme benim 4 aylık olcak 
+1 oy
(432 puan) tarafından
Ortalama 3  3 buçuk aya kadar öyle kilo alımı iyiyse sütünüz yetiyodur. Onun dışında sizi istiyor bu yüzden şu an bildiği şey sadece emmek olduğu için meme arıyor:)
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Canım bebeğin gazı vardır. Gazi olduğu için devamlı emmek ister devamlı emdiği için gazı olur döngü o şekilde devam ediyor. 37 günlük bebeğim 17.gun gibi gazı başladı. Tuvaletini falan çok yapıyordu gazını çıkarıyordum ama tamamen bitmiyormuş. Çaresizlikten sana sığınıyor emmek istiyor 
(152 puan) tarafından
Gülümseyerek okudum bunu sanki bizim durumda böyle gibi geldi bana
(15 puan) tarafından
Aynı bizim durum 11 günlüğüz biz de. O kalan gaz çocuğu çok kıvrandiriyor siz ne yapıyorsunuz bunun için
(152 puan) tarafından
Bizimki gazını kendi cıkarıyor yatakta devamlı pırt pırt
Bizde ki sorun devamlı meme istemesi, doyduğu halde
(1,097 puan) tarafından
Canım bizimki de yapıyor ama doktor dediki gazı asla bitmez :)  ben günde 13 bez açıyorum bunun 7 tanesi falan kesin büyük tuvalet oluyor. Meme emerken gazını cikariyor tuvaletini yapıyor ama bitmiyor işte. Çocuklar genelde bilmediği bir duyguyla karşılaşırken  tek tanıdığı anneye sığınmaya başlıyor bunuda meme aracılığıyla yapıyor. Bizde memede yaşıyoruz bağzı bebekler gazı olunca meme almaz ağlarken kimisi de anneye sığınır benimki o şekilde şuan memede sorunu yok arada memede mizirdanir sonra yine emmeye devam. Memede uyuyor mecbur bende yanına yatıyorum yatakta memem açık uyuyoruz o kokluyor bende yanında. Senden o sıcaklığı aldıktan sonra alışkanlık yapmaya başlıyor.
(1,097 puan) tarafından
Karnına bak şişkinlik varsa gaz vardır. Bastırdığında rahatsız oluyor mu onu kontrol et ilerleyen günlerde daha iyi anlarsın.
(1,097 puan) tarafından
@Kbrcyhn canım o kalan gaz için henüz bir çare bulamadım yatak odasında yaşıyoruz biz oğlanla artık  :) Doktor gaz ilacı yazdı 3 farklı denedim ama hiç biri etki etmedi. Kiraz çekirdegi kemeri ve patiği aldım devamlı ısıtıp giydiriyorum İyi geliyor ama kesin çare olmuyor. Masajlar yapıyor onuda sevmiyor kızıyor 3 aya kadar olur diyorlar 3 ay olana kadar her yolu denemeye devam.  Şimdide kehribar getirttim onu taktım Allah'a şükür ağlamıyor ama yapışık gibi yaşıyoruz canı yansın istemiyorum devamli çare ariyorum.
0 oy
(155 puan) tarafından
Cok normal canimm birak emsin daha cok kucuk sana senin kokuna ve memende olmaya ihtiyaci var. Sadece ac oldugu icin degil sana ihtiyaci oldugu ve guvende olmak istedigi icin de emer. Biz de ayniydik tuvalete bile gidemiyordum simdi 3 ayligiz yemek bile yapmaya basladim ama bazen yine cok emme istegi oldugu gunler oluyor oyle olunca da inatlasmiyorum. Yani yaşadığın sey cok normal :) gunduzleri sadece benim mememde uyurdu artik yaavs yavas yatagina gecmeye basliyor zamanla hersey
(152 puan) tarafından
Anne olmak zormuş gerçekten ama paha biçilemez bir duygu aynı zamanda da
Bebeklerimiz iyi olsunlarda, uykusuz gecelere devaam
(155 puan) tarafından
Aynen oyle zor ama bir o kadar da guzel :) yeter ki iyi olsunlar
0 oy
(3,306 puan) tarafından
Bence seni arıyor canım beşiğine kokunun sindigi birşey koy 
0 oy
(119 puan) tarafından
Gazı çok olan bebişler de çok fazla emmek isteyebilir canım onun dışında çok küçük henüz hemen sindiriyolar anne sütünü ondan çabucak acıkıyoda olabilir yada senin kokunu istiyor olabilir bolca sarıl bebişine çok tatlılar bu haftalarda :)
0 oy
(413 puan) tarafından
Normal canım ben de memede saatlerce kaldığımı ağladığımı bilirim bebek karnındaydı zamanla senden kopacak bu da bşr evre canım 
0 oy
(68 puan) tarafından
Çok normal. Benim kızım 24 saatin 22 saati emerdi hatta derdim midesi hiç ağrımyor mu diye ağlardı emerken sakinlesirdi. Şimdi 78 günlük 24 saatin 15 saati falan emiyor azaldı yani baya heciyor zamanla
0 oy
tarafından
Bnm kızımda oyle bende bekliıyim şurda

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 186 göst.
23 Eylül 2021 12-24 ay arası bebekler kategorisinde 8Aysegul us (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 648 göst.
5 Ağustos 2019 Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde piremsesannesi (240 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 719 göst.
14 Kasım 2019 Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde Büşra Atşş (309 puan) tarafından soruldu
...