279 göst.
Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde (2 puan) tarafından

Merhaba arkadaslar. 7 günlük oglum var sütüm yetmiyor diye mama ve pompayla süt sagip veriyorum yemesini o kadar az yapmisim ki hafif sarilik gecirdi Allahtan gec kalmadan hemen caresine baktik daha suan iyi ama gell gelelim duyduguma göre sürekli pompayla yapinca süt çekiliyormuş zaten cok gelmiyor oglan memeyide alamıyor gibi ilk baslarda hemen kavrardi, sanki mememin ucu sakiz gibi sünmüş resmen agzindaki memeyi aranıyor :'( sorum şu ki sütümün artmasi için napabilirim oglum sade sütümü alsin istiyorum mama falan deil pompayla deneyimi olanlarin basinada ayni sey geldimi?? 

Bebek Ayı 7 gün

6 Cevaplar

0 oy
(50 puan) tarafından
Pompayla süt sağma kısmını bilemeyeceğim ama sütünün artması için bol bol su iç. Hoşaf içmek bi de kisir yemek benim sütümü çok arttırmıştı deneyebilirsin. Rezene de içebilirsin. Hem bebekte gaz varsa ona yardımcı olur hem sütün artar.
(2 puan) tarafından
Ekstra süt icin cay var onun içindede rezene var  ise yaramıyor demek. Diger dediklerini denicem canm saol
0 oy
(316 puan) tarafından
Sütunu sagip biberonlami veriyon canm 
(2 puan) tarafından
Evet biberonla veriyorum
(316 puan) tarafından
Oyuzden göğsünü emmek istemiyo keşke biberona alıştırma saydın
0 oy
(819 puan) tarafından
Bizde meme reddi vardı bende sagdim ve hiç azalma yasamadim tersine çoğaldı. Plastik meme ucu alabilirsin 
(2 puan) tarafından
Onu bi memede kullanıyorum pek sevmedi ama aliyor
(819 puan) tarafından
Yeni doğanlar için zor birşey ama ucu çıkana kadar iş görüyor
0 oy
(158 puan) tarafından
Mamayı eds yöntemi ile vermeyi denesen
(2 puan) tarafından
O ne demek???
0 oy
(113 puan) tarafından
Facebookta emzirme akademisi diye bir grup var oraya üye olun özellikle sütünüzün artması için çok yardımcı oluyorlar. 
(212 puan) tarafından
Canım Facebook kullanmıyorum çok kişiden duydum be öneriyolar bizede söyler misin
(113 puan) tarafından
Kişiye özgü cevaplar verip yardımcı oluyorlar açıkçası. Geçici süreliğine Facebook açıp yardım istemeniz öneririm. Ben kendi tecrübemi yazacak olursam da biberonu çok erken vermişsiniz. Ona alışıp sizi emmek istemeyebilir. Özellikle ilk kırk gün sürekli sizi emmesi sütünüzü en iyi artıracak şeydir. Her istediğinde emzirin. Özellikle geceleri emdiği zaman süt daha da artıyor. Gece mesela 2 saatte bir emzirin. Bebeğinizi uyamdırmanıza gerek yok hafif loş bir ortamda emsin geri uykusuna devam etsin. Ben ilk zamanlar sık sık emzirdim. Hatta ilk 3 gün damla damlaydı sütüm doymadığından saat başı emdi beni ama sütüm arttı bu sayede. Bir damla süt bile bence bir biberon mamada daha önemli. Yanınızda birileri varsa bebeğinizi emanet edip dinlemelisiniz. Sadece bebeğimizle ve kendinizle ilgilenin. Stres yapmamalısınız. Kendinizi sütünüzün geleceğine inandırın. Özel durumlar olmadığı sürece neden sütünüz yeterli gelmesin, doğal ve normal olan bebeğinizin ihtiyacına göre vücudunuzun süt üretmesi zaten. Aksini pek düşünmeyin kendinizi yıpratmayın. Anne sütü için bana göre en gerekli olan şeyler sık sık emzirmek, dinlenmek, stresten uzak durmak ve iyi beslenmek. Her vücutta süt yapan besinler farklıdır diye düşünüyorum. Ben pek iyi beslenemiyordum yiyebildiğim şeylerden çok yemeye çalışıyordum ve bol bol su içiyordum.
0 oy
(158 puan) tarafından

image

bu eds yöntemi canım
(2 puan) tarafından
Ha iyi bisiymis ama bundan haberim yoktu
(158 puan) tarafından
Hala deneyebilirsiniz belki işinize yarar. Uzun zaman ara verenlerin bile bu yöntemle emmeye başladığı söyleniyor. Ama olmasa bile sıkmayın canınızı mamada gayet sağlıklı :)

İlgili sorular

15 cevap 368 göst.
26, Aralık, 2019 Yenidoğan (0-3 ay) kategorisinde AliBatınımm (150 puan) tarafından soruldu
3 cevap 119 göst.
...