131 göst.
3-6 ay arası bebekler kategorisinde (166 puan) tarafından
İyi akşamlar anneler. Oğluma başta sarılık dolayısıyla 1 ay mama kullandık günde 3 öğün ve sonra bıraktı içmedi kendi sütümde arttı. Şuana kadar anne sütüye geldik. Ama gece gündüz az uyuyor. Gündüz toplasam 2 saattir ki sabah 7 de kalkıyor. Kaşık mamalardan günde 1 kez 2 yemek kaşığı kadar versem tok tutarda uyur mu acaba? Hem uykusu için hemde zamanı geliyor yavaş yavaş başka besleyici bişeylerde yesin tatsın, Arada yoğurt tattırayım 1 yemek k. diye düşünüyorum ama karar veremiyorum. Bahsettiğim şekilde vermem yanlış mı olur sizce? Sizler ne zaman başladınız? 
Bebek Ayı 4 ay 20 gün
Reklam


3 Cevaplar

+1 oy
(1,524 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Mama verirsen seni bırakır canim sütün varsa hiç kaşık mamayla uğraşma yoğurt ver sebze püresi var çorba yap ya da gogly  nin pirinç ununu ver ben ole yapıyorum bugün patates haşladim içine sütümu koydum azıcık zeytinyağı koydum 
(166 puan) tarafından
Anladım o zaman ek gıda gibi tattırarak başlayayım öyle mi? Bu hipp in muhallebi gibi pirinç kaşık maması var ondan sipariş verdim az önce oda olur sanırım dimi? gogly gördüm hiç duymamıştım, diğerini verdim tüh.
(1,524 puan) tarafından
Olur canim ama tek öğün ver mesela emzirdin bi 1 saat sonra muhallebi ver ertesi gün sabah emzir gene 1 saat sonra yumurta sarısı ver ama sadece tadımlık bunlar alerji yapacak mi gözlemle yazın zaten çok yumurta vermemeye çalış bebeklere pek iyi gelmiyor. Daha sonra artirarak devam edersin sevmezsi için içine bebe biskuvisi köy ertesi gün sebze çorbası dene ben bu şekilde verdim ama unutma bunlardan sonra bol bol su ver bebise :)
(166 puan) tarafından
Çok çok teşekkür ederim. Tüm söylediklerini dikkate alacağım ❤️
(1,524 puan) tarafından
Rica ederim canim sağlıkla büyüt bebeğini ❤
Reklam


0 oy
(164 puan) tarafından
Bu kadar pinpirikli olma canm  :) benim bebeğim de mama ile besleniyor du şimdi mamayi bıraktık arı mama ya geçtik yani pirinç unu.  4 aylık ken başladık 2 kaşık yoğurt meyve püresi maşallah guzel kilo aliyor 
(166 puan) tarafından
:) var o dediğinden sanırım doğru. İlkte değil aslında ama büyük oğluma 8 aylıkken başlamıştım ek gıdaya şimdi o kadar sütüm yok. Maşaallah tabi sağlıkla büyüsünler ne varsa o olsun. İlk kez böyle erken geçeceğim 6 ay öncesi vereceğim diye garip bi şekilde vicdan yapıyorum nedense. Yoğurttu pirinçunu vs az az başlayalım, tattırmadan bi zarar gelmez pinpiriklenmeyeyim artık :)
(7 puan) tarafından
Senin bebeğin ne kadarlık oldu kuzum
(164 puan) tarafından
Bencedee fazla düşünme  ;)  bizler bebekken annelerimiz doğduğumz gündn beri pirinç unu ile beslemiş.   Biraz cıvık yapıyorum ben biberonla  veriyorum  sağlıklı günler  ;)
(164 puan) tarafından
Buket benim bebeğim bu ayın 19unda 5 aylık olacak canım ilk aylar sütüm azdı mama ile  besledim reflu oldu düzgün kilo almadi şimdi ek gıda ile başetmeye çalışıyoruz
(7 puan) tarafından
Doktor tavsiyesiyle mi kendin mi başladın canım bende başlasam diyom ama emin değilim
(166 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorumun için ❤️
(164 puan) tarafından
Hemşire takviyesiyle başladım cnm. Başla ne olAcak ki ilk bebeğime 5 aylıkken çorbaya başladık  :)
(164 puan) tarafından
Rica ederim cnm ❤
(7 puan) tarafından
Aynen ya tamam canım
0 oy
tarafından
Canım hiç hazır kaşık maları filan verme çocuğuna biraz   daha idare et anne sütüyle 5 aylık filan olunca başlarsın yavaş yavaş yoğurt meyve püresi patates havuç  haşlayıp ezebilirsin sonra gerisi gelir zaten benim oğlumda beş buçuk aylık başladım ben ek gıda vermeye yavaştan..
(166 puan) tarafından
Tamam çok teşekkür ederim yorumun için uygulayacağım söylediklerini ve dikkate alacağım ❤️
Reklam


İlgili sorular

11 cevap 159 göst.
17, Kasım, 17 3-6 ay arası bebekler kategorisinde Muhammed (129 puan) tarafından soruldu
2 cevap 130 göst.
18, Haziran, 18 3-6 ay arası bebekler kategorisinde Tülay (132 puan) tarafından soruldu
5 cevap 357 göst.
14, Haziran, 14 3-6 ay arası bebekler kategorisinde ❤ inci_boncuk ❤ (441 puan) tarafından soruldu
3 cevap 87 göst.
14, Kasım, 14 6-12 ay arası bebekler kategorisinde SadeceOğlum (143 puan) tarafından soruldu
4 cevap 109 göst.
21, Ağustos, 21 6-12 ay arası bebekler kategorisinde Gül demir (4 puan) tarafından soruldu
-Reklam-

...