0 oy
285 göst.
24-36 ay arası bebekler kategorisinde (42 puan) tarafından
2.5 yaşında kızım var. Bensiz hiç oyun oynamıyor.  Sizinkiler ne zaman tek başına oyun kurup oynamaya başladı

2 Cevaplar

0 oy
Profil image (480 puan) tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Bu yaşta çok normal, ben okul öncesi ogretmeniyim ve çocuklar genelde 3 yaşında oyun kurmaya yeni yeni alisiyorlar. Bir oyuncakla oyalanabilir ama oyun kurmak icin daha erken simdi. Alismasi icin farklı ortamlara, oyun gruplarına, oyun alanlarina götürebilirsiniz imkaniniz olursa. Mesela mutfakta siz is yaparken oynaması icin buzdolabina yapisan magnetlere resim yapıştırıp puzzle yapabilirsiniz. Hem sizin yanınızda olur sizinle konusur hem siz isinizi yapmıs olursunuz. 
(42 puan) tarafından
Oyun grubu çok araştırdım zamanında ama en yakın mesafe yarım saat uzaklıktaydı o da metro ve iett aktarmasıyla. Parktaki çocuklar onunla oynamak için yanına geliyor ama bizimki bir iki oynayıp hemen yanıma geliyor. Fikir için teşekkür ederim deneyeceğim: )
Profil image (480 puan) tarafından
Bu yaşlarda düzene duyarlı olmaya başlıyorlar evde çorap eşleştirme, ayakkabı eşleştirme düzeltme, cekmece duzeltme gibi etkinlikler de onlara oyun gibi gelir hem de geliştirir. Sizinle vakit geçirmesi için günlük yaptığınız işleri oyuna çevirebilirsiniz bu şekilde onu da yanınıza çağırıp. Aa hadi gel bu çoraplar eşlerini kaybetmiş bulalim mi vs gibi ilgisini çekebilirsiniz. :)
(42 puan) tarafından
Bunu da denedim ama olmuyor :D bir iki toplayıp anne sen toplaa diyor.
-Reklam-
0 oy
(5,700 puan) tarafından
Arkadaşımın kızı 1.5 yaşında kendi başına oynuyor oyuncaklarını ordan oraya taşıyo oyalıyo kendini senin bebiş seni istiyo kuzum
(42 puan) tarafından
Şimdiye kadar hep birlikte oynadık kızımla şimdi kardesi oldu tabi ilgilenemiyorum eskisi gibi . o da sürekli tv istiyor mecbur açıyorum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 208 göst.
1 Nisan 2022 6-12 ay arası bebekler kategorisinde Minezgn_1 (914 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 922 göst.
0 oy
4 cevap 245 göst.
0 oy
1 cevap 243 göst.
...