0 oy
111 göst.
önce 12-24 ay arası bebekler kategorisinde (3 puan) tarafından
önce tarafından kapalı
22 aylık  konuşma çok az. Sadece anne gel gitti düştü bitti anne baba mama anne bak gibi az ve kısa 

Normalmi acaba yoksa geçmi kalmış ,
Bebek Ayı 22
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

2 Cevaplar

0 oy
önce (76 puan) tarafından
Her bebeğin gelişimi farklıdır. Benim oğlumda konuşmuyordu anne baba nene dede gel bitti su şişe pisi filan 26 aylık olduğunda bi doktor atipik otizm olabilir psikiyatri ye götür demişti. Götürdüm birkaç belirti var dediler. TVyi telefonu hayatımızdan çıkardık bütün ilgimizi ona verdik, çok şükür şuan öyle bir şüphe yok. 32 aylığız çok güzel konuşuyor.
-Reklam-
0 oy
önce (9,555 puan) tarafından
20 kelime söylüyor olmalı. Kısa uzun kelime farketmez. Bu şekilde hatırlamak zor oluyor bende az konuşuyor sanıyordum. Sonra telefonda kendi WhatsApp ıma söylediği kelimeleri tek tek yazdım. Aslında baya çok muş. Yeni kelime gelince onu da yazdım. Birde öğrenmesi için gün içinde 1 veya iki yeni kelimeye odaklanın. Mesela top. Top u al. At. Gibi. Söyleyince bir kelime ekleyin bebek. Bebeği al ver. Bebeğe top at gibi zenginleştirin. Bu şekilde günden güne kelime sayısı artıyor 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 176 göst.
7 Mart 2024 3-6 ay arası bebekler kategorisinde Rabia Atmaca (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 481 göst.
14 Şubat 2023 6-12 ay arası bebekler kategorisinde Ebrualya3003 (79 puan) tarafından soruldu
...